26 juni 2025

Regiomanagers en beleidsmedewerkers van de Provincie op bezoek

Op 25 juni brachten verschillende regiomanagers en beleidsmedewerkers van de Provincie Gelderland - onder leiding van regiomanager Rivierenland Jan Willem Kamerman en regiosecretaris Jantine Stöckel-Hoefnagels - een bezoek aan Regio Rivierenland.

Het provinciale bezoek begon met een heerlijke lunch in Werk aan het Spoel in Culemborg – rond 1700 aangelegd als sluis om de wateroverlast in de stad Culemborg te weren. Later, tussen 1815 en 1824, werd het Spoel opgenomen in de Nieuwe Hollandse Waterlinie als verdedigingswerk tegen vijandelijke troepen. In 2001 werd het complex gekocht door de gemeente Culemborg en vanaf 2007 door Ronald Rietveld en Erick de Lyon getransformeerd tot een ‘dakloos museum’ met onder andere een amfitheater, bunkers en een restaurant.

Na de lunch vertelde Bertil Rebel, adviseur public affairs en lobby van FruitDelta Rivierenland, over de regio, de regionale opgaven en hoe wij op tal van terreinen succesvol samenwerken met de provincie Gelderland.

Hierna werd een wandeling gemaakt naar Fort Everdingen, op de grens van Gelderland en Utrecht. Dit fort werd gebouwd tussen ca. 1842 en 1847 als verdedigingswerk én om de omgeving te kunnen inunderen (onder water te zetten) via een drievoudig sluis- en kanalenstelsel. Tijdens WOII werd Fort Everdingen gebruikt voor de Duitse verdediging. Het fort ligt in een schitterend rivier- en uiterwaardengebied dat rijk is aan flora, fauna en bijzondere vleermuizen. Tegenwoordig is het fortencomplex in gebruik door een brouwerij met een proeflokaal in de genieloods, een camping en vergaderfaciliteiten.

Een bijzonder woord van dank aan Jan Willem, Jantine en regiosecretaris Achterhoek Margot Gerritsen voor de organisatie van deze leuke en leerzame middag in Regio Rivierenland.
Wij zetten de samenwerking met de provincie Gelderland graag voort, want daar plukken we - om het op z'n Betuws te zeggen - samen de vruchten van. Om dat te onderstrepen, was er uiteraard voor iedereen een bakje heerlijke Betuwse kersen van Capel Fruit uit Kesteren.

Meer nieuws
20 februari 2026 Gesprek met Ministerie van BZK in het teken van spreiding rijkswerkgelegenheid Wij ontvingen gisteren een delegatie van het Ministerie van BZK. Het gesprek stond in het teken van de spreiding van de rijkswerkgelegenheid en de vraag hoe wij als Regio Rivierenland kunnen bijdragen aan deze rijksopgave. Lees meer over: Gesprek met Ministerie van BZK in het teken van spreiding rijkswerkgelegenheid
18 februari 2026 Bouwen aan toekomst paddenstoelensector Rivierenland In de regio wordt het initiatief genomen om te komen tot een aanvraag voor Interreg subsidie voor het ontwikkelen en testen van hybride robotiseringsoplossingen voor de champignonoogst. Lees meer over: Bouwen aan toekomst paddenstoelensector Rivierenland
12 februari 2026 Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland Met de Regio Deal FruitDelta Rivierenland investeren het Rijk en de regio samen ruim 45 miljoen euro in de toekomst van Rivierenland. Deze week zijn de eerste formele beschikkingen afgegeven waardoor regionale partijen nu echt kunnen starten met de uitvoer van hun plannen. Lees meer over: Forse investeringen voor FruitDelta Rivierenland