13 juni 2025

Wat is er besproken aan de ‘Woondealtafel’ van 12 juni?

Twee keer per jaar komen de regionale bestuurders Wonen van de acht Rivierenlandse gemeenten, de provincie Gelderland en het Rijk bij elkaar voor een bestuurlijk overleg. Bij deze overleggen worden onderwerpen besproken die samenhangen met de Woondeal; gemaakte afspraken rondom het aantal te bouwen woningen, percentage sociale huur enz. om de woningmarkt in Rivierenland te versterken en verbeteren.

Bij het bestuurlijk overleg op donderdag 12 juni stond de voortgang van de Woondeal en specifiek de woningbouwrealisaties op de agenda. Wat is er de afgelopen jaren gebouwd, wat gaat er goed en waar zit nog ruimte voor verbetering? Daarbij is vooruitgeblikt op de aanstaande actualisatie van de Woondeal en is stilgestaan bij de uitdagingen die specifiek voor Rivierenland gelden.

De bestuurders Wonen van de gemeenten hebben, naast netcongestie, aandacht gevraagd voor spuitzonering. In onze regio is dat van groot belang voor de woningbouw en daarom als één van de randvoorwaarden benoemd voor de te actualiseren Woondeal. Een gedifferentieerd spuitzoneringsbeleid voor verschillende teelten (en de daarbij ingezette producten), kan net het verschil maken in hoe groot de afstand tussen een boomgaard en woningen moet zijn en ‘dat ene straatje extra’ mag worden gebouwd. De provincie heeft daarbij aangegeven volop stappen te zetten op de randvoorwaarden door onder meer het beschikbaar stellen van middelen.

Tijdens het Bestuurlijk Overleg Woondeal is ook de ‘veelkernigheid’ van de regio besproken. De acht gemeenten tellen samen ruim 80 buurtschappen, dorpen en kleine tot middelgrote steden. Bestuurders, provincie en Rijk merken allemaal dat het steeds duurder wordt om voorzieningen in kleine kernen te behouden, wat niet alleen gevolgen heeft voor woningbouw maar ook het dagelijks leven van inwoners op een grotere schaal raakt.

Tot slot is bij deze bijeenkomst afscheid genomen van de accounthouder Wonen van de provincie Gelderland. Na zeven jaar actief te zijn geweest in en voor onze regio, kreeg hij namens de gemeenten als dank voor zijn inzet een blijvende herinnering aan FruitDelta Rivierenland; een handgemaakte appel en peer, gemaakt door Creatief Atelier Okee.

Meer nieuws
9 april 2026 LEADER-subsidie voor pioniersprojecten rondom voedselbossen Vanuit LEADER Rivierenland mogen we twee mooie initiatieven ondersteunen die ieder op hun eigen manier laten zien hoe vernieuwend en toekomstgericht voedselbossen kunnen zijn; De Proeftuin – Park Lingerijck en Proefboerderij Voedselbos Lingehout. Lees meer over: LEADER-subsidie voor pioniersprojecten rondom voedselbossen
1 april 2026 Werkbezoek Statenfractie VVD Gelderland Vandaag ontvingen wij de Statenfractie van de VVD Gelderland voor een inspirerend werkbezoek. We toonden Rivierenland als logistieke corridor en groenblauwe hart van Nederland. Lees meer over: Werkbezoek Statenfractie VVD Gelderland
31 maart 2026 Opgave Wonen; open gesprek en gedeelde urgentie in Rivierenland Dinsdag 31 maart vond een bijeenkomst plaats over de regionale samenwerking op het gebied van Wonen Rivierenland. Alle acht gemeenten waren vertegenwoordigd. Lees meer over: Opgave Wonen; open gesprek en gedeelde urgentie in Rivierenland