27 maart 2024

Aandacht in Tweede Kamer voor aanpak geluidshinder langs spoortracé Meteren-Boxtel

Op woensdag 27 maart jl. debatteerde de Tweede Kamer met staatssecretaris Vivianne Heijnen over het spoor. Tijdens dit debat vroegen Chris Stoffer van de SGP, Pieter Grinwis van de ChristenUnie en Eline Vedder-Monaster van het CDA aandacht voor de aanpak van de geluidshinder langs het spoortracé Meteren-Boxtel.

De bouw van een nieuwe spoorboog bij Meteren betekent dat de komende jaren maximaal 66 goederentreinen per etmaal over dit spoortracé rijden (dat zijn er nu een paar per dag). De meeste goederentreinen zullen ’s nachts rijden en dat zorgt voor extra geluidsoverlast en trillingen.

De staatssecretaris heeft weliswaar wettelijke maatregelen getroffen en bij Vught bovenwettelijke maatregelen, maar voor de rest van het tracé - waar óók mensen langs het spoor wonen - zijn de wettelijke maatregelen niet onvoldoende. Daarvoor is € 65 miljoen nodig. De staatssecretaris heeft € 1 miljoen beschikbaar gesteld.

Wij begrijpen dat niet alles kan en vragen het Rijk om in ieder geval te beginnen met de aanpak van de stalen spoorbruggen over de Waal en de Maas en het spoortracé bij Boxtel. Door het aanbrengen van raildempers en trilplaatjes, daalt de geluidsoverlast met 3 dB. Dat is voor omwonenden een daling van 50% van de huidige geluidsoverlast. Daarvoor is € 20 miljoen nodig en daarover willen wij graag met het Rijk in gesprek hoe wij dit samen tóch voor elkaar kunnen krijgen.

Komende dinsdag stemt de Tweede Kamer over de motie van SGP, ChristenUnie en CDA. Wij vragen de andere partijen om deze motie te steunen en zo bij te dragen aan het versterken van de leefbaarheid van huidige en toekomstige omwonenden van het spoor.

Wij zijn niet tegen het spoortracé en niet tegen goederenvervoer, maar zetten ons graag in voor het versterken van de leefbaarheid van onze inwoners in Gemeente West Betuwe, Gemeente Zaltbommel, gemeente Maasdriel, Gemeente 's-Hertogenbosch, Gemeente Vught en Gemeente Boxtel.

Meer nieuws
2 november 2026 Regio Rivierenland en ’s-Hertogenbosch doen dringende oproep A2 ‘Kabinet, geef prioriteit aan cruciale verbinding van Nederland’. De gemeenten ’s-Hertogenbosch, West Betuwe, Zaltbommel en Maasdriel en Regio Rivierenland zijn erg teleurgesteld en ernstig bezorgd over het kabinetsvoornemen om de A2 Deil-Vught niet de prioriteit te geven die nodig is voor een structurele aanpak. Lees meer over: Regio Rivierenland en ’s-Hertogenbosch doen dringende oproep A2
Logo Leader 27 oktober 2026 LEADER-budget volledig benut LEADER Rivierenland heeft in korte tijd veel in beweging gebracht. Sinds de start in 2024 is er volop gebruikgemaakt van de mogelijkheid om ideeën voor de regio te realiseren. Inmiddels is het beschikbare subsidiebudget van ruim 1,2 miljoen euro vrijwel volledig benut. Lees meer over: LEADER-budget volledig benut
19 oktober 2026 LEADER subsidie voor Graan is Goud Het project “Graan is Goud” heeft subsidie toegekend gekregen vanuit LEADER Rivierenland. Hiermee staat de teller op 11 initiatieven in onze regio die een LEADER bijdrage hebben ontvangen. Lees meer over: LEADER subsidie voor Graan is Goud