27 maart 2024 Terug

Aandacht in Tweede Kamer voor aanpak geluidshinder langs spoortracé Meteren-Boxtel

Op woensdag 27 maart jl. debatteerde de Tweede Kamer met staatssecretaris Vivianne Heijnen over het spoor. Tijdens dit debat vroegen Chris Stoffer van de SGP, Pieter Grinwis van de ChristenUnie en Eline Vedder-Monaster van het CDA aandacht voor de aanpak van de geluidshinder langs het spoortracé Meteren-Boxtel.

De bouw van een nieuwe spoorboog bij Meteren betekent dat de komende jaren maximaal 66 goederentreinen per etmaal over dit spoortracé rijden (dat zijn er nu een paar per dag). De meeste goederentreinen zullen ’s nachts rijden en dat zorgt voor extra geluidsoverlast en trillingen.

De staatssecretaris heeft weliswaar wettelijke maatregelen getroffen en bij Vught bovenwettelijke maatregelen, maar voor de rest van het tracé - waar óók mensen langs het spoor wonen - zijn de wettelijke maatregelen niet onvoldoende. Daarvoor is € 65 miljoen nodig. De staatssecretaris heeft € 1 miljoen beschikbaar gesteld.

Wij begrijpen dat niet alles kan en vragen het Rijk om in ieder geval te beginnen met de aanpak van de stalen spoorbruggen over de Waal en de Maas en het spoortracé bij Boxtel. Door het aanbrengen van raildempers en trilplaatjes, daalt de geluidsoverlast met 3 dB. Dat is voor omwonenden een daling van 50% van de huidige geluidsoverlast. Daarvoor is € 20 miljoen nodig en daarover willen wij graag met het Rijk in gesprek hoe wij dit samen tóch voor elkaar kunnen krijgen.

Komende dinsdag stemt de Tweede Kamer over de motie van SGP, ChristenUnie en CDA. Wij vragen de andere partijen om deze motie te steunen en zo bij te dragen aan het versterken van de leefbaarheid van huidige en toekomstige omwonenden van het spoor.

Wij zijn niet tegen het spoortracé en niet tegen goederenvervoer, maar zetten ons graag in voor het versterken van de leefbaarheid van onze inwoners in Gemeente West Betuwe, Gemeente Zaltbommel, gemeente Maasdriel, Gemeente 's-Hertogenbosch, Gemeente Vught en Gemeente Boxtel.

Meer nieuws
20 november 2025 Rijk en partijen in de regio investeren samen ruim 45 miljoen in toekomstbestendig Rivierenland Op donderdagmiddag 20 november vond de aftrap van Regio Deal FruitDelta Rivierenland plaats. Met deze Regio Deal investeren het Rijk, de Provincie, maar vooral partners uit de regio zelf de komende jaren gezamenlijk ruim 45 miljoen euro om Toekomstbestendig Wonen, Ondernemen en Leven in de regio in een stroomversnelling te brengen. Lees meer over: Rijk en partijen in de regio investeren samen ruim 45 miljoen in toekomstbestendig Rivierenland
17 november 2025 TLN & Rivierenland; samen voor een bereikbaar en concurrerend Nederland Wij ontvingen vandaag de bestuursvoorzitter Transport en Logistiek Nederland in FruitDelta Rivierenland. Het is belangrijk dat in Den Haag wordt onderkend hoe cruciaal regio’s als Rivierenland zijn voor de bereikbaarheid van de grote economische metropoolgebieden en daarmee voor de logistieke sector. Lees meer over: TLN & Rivierenland; samen voor een bereikbaar en concurrerend Nederland
13 november 2025 Oproep aan de informerende partijen in Den Haag Wie Nederland vooruit wil helpen, moet investeren in dit hart van onze delta. Dat staat in de brief die wij stuurden aan de informerende partijen in Den Haag. Lees meer over: Oproep aan de informerende partijen in Den Haag